Autor: / 24 lip 2016 / 2 Comments / ,

Jak pozbyć się spamu z maila

Żyjemy w czasach kiedy z każdej strony zasypywani jesteśmy śmieciami. Nie mam tu na myśli walających się wszędzie butelek i worków, a śmieci informacyjne. Plakaty, ulotki, maile, wiadomości, listy. Reklamy, reklamy, reklamy. Pół biedy, jeśli jesteśmy tym zainteresowani. Gorzej, jeśli ktoś postanowił zaspamować nas z przypadku. Takim przypadkiem był moment, w którym zaczęłam dostawać maile z rosyjskiej strony porno. Tam rzekomo zostałam zarejestrowana jako Dominik i żadnym sposobem nie mogłam się tego pozbyć. Wtedy znalazłam Unroll.me. Chwilę później znalazłam jeszcze fajny sposób na sprawdzenie skąd spam przychodzi. Jeśli jesteście ciekawi jak ogarnąć spam na mailu to zostańcie jeszcze chwilkę :) 

Po pierwsze - zostawiając gdziekolwiek swój adres mailowy można dodać do niego krótkie informacje. Zasada działa na Gmailu, nie sprawdzałam innych opcji. Metody są dwie:
 • znak + i krótka kombinacja słów czy cyfr po adresie mailowym, ale przed @. Przykład:
  dominikagalazka@gmail.com to wersja podstawowa
  dominikagalazka+zakupy@gmail.com to wersja, której używam na allegro.
  Co mi to daje? Łatwiej mi filtrować maile oraz sprawdzać, czy allegro nie przekazało mojego maila innym firmom. Jak? Maile nie od allegro z rozszerzeniem "+zakupy" znikąd się nie wezmą i nie pojawią :) 
 • Opcja druga to dodanie kropek. Nie ma znaczenia, czy użyję d.ominikagalazka@gmail.com, dominika.galazka@gmail.com czy do.min.ikag.alazka@gmail.com. Maile do mnie dojdą bez problemu, a rozmieszczenie kropek da mi wskazówki skąd są :)

Jak już filtrowanie zawiedzie i okaże się, że jednak subskrypcji jest za dużo a opcja unsuscribe nie działa to warto zerknąć na unroll.me. Logujecie się, unroll filtruje pocztę i pozwala Wam na 3 akcje: możecie dane maile (a co za tym idzie ich nadawcę) wyrzucić całkowicie, możecie dodać je to rollupa, czyli jednej wiadomości np. na dzień o określonej godzinie, w której znajdzie się cały spam albo zachować maile w skrzynce bez zmian. Lista na unroll.me jest posortowana alfabetycznie i pozwala na szybki przegląd. Można też subskrypcje zmieniać i cofać, bo wszystko zostaje w folderach. Dodatkowo korespondencja może zostać posortowana na kategorie (oferty handlowe, lifestyle, wiadomości itp).
Dodatkowo warto po prostu zastanowić się kilka razy zanim zostawi się swój adres mailowy na szemranej stronie :)
Share This Post :
Tags : ,

2 komentarze :

 1. Muszę zerknąć na tę stronę, bo mam w sumie 4, albo 5 maile i wszystkie są przekierowywane do jednego, więc jak nie zaglądam tam trochę dłużej, to bywa ciekawie ;)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo cenię każdy komentarz od Was, daje mi to świadomość, że warto dla Was pisać! Dziękuje! :)
Drażnią mnie komentarze wklejane masowo na blogi o treści "fajny blog, obserwujemy? :*:):D" wiec zastanów sie 3 razy zanim wciśniesz ctrl+v. I tak wrzuce go do spamu
Anonimów poprosze o podpisywanie sie, nie lubie zwracac sie do kogoś bezosobowo :)


Obserwatorzy

Archiwum