Autor: / 8 maj 2015 / 6 Comments / , ,

PayPal: łączenie konta z Ebayem

Post wisiał na blogu miesiąc, ale dostał rok 2014 więc poleciał w archiwum a ja tego nie zauważyłam. Głupota nie boli :P Agnieszko, przepraszam!

Z JAKIEGOŚ POWODU OBRAZY WCZYTUJĄ SIĘ ŹLE. PO KLIKNIĘCIU NA NIE POWINNY BYĆ DOBREJ JAKOŚCI :)

Dzisiaj szybkie i proste połączenie Ebaya z Paypalem. O zakładaniu PayPala i konfiguracji PayPala już pisałam, teraz trochę o Ebayu. Założenie konta jest proste i opiszę je bardzo zwięźle, bo jest analogiczne do zakładania konta na PP.  Zaczynamy od tego, że w lewym górnym roku klikamy na Register. Powinno pojawić się takie okno:

Po kliknięciu w Submit konto jest utworzone i możecie zacząć edytować ustawienia. Na 100% Ebay ma menu po polsku, ale u mnie domyślnie włącza co.uk więc mam po angielsku. 

Żeby połączyć Ebaya z Paypalem są dwie drogi. Pierwsza - łączycie podczas pierwszych zakupów. Ja z tej opcji nigdy nie korzystałam, więc robię to edytując ustawienia konta. W prawym górnym rogu klikam na My eBay:

A następnie na zakładkę Konto:
I tu opcje są dwie. Paypala można dołączyć przez klikanie w panel boczny [1] lub panel główny [2]. Oba odsyłają do tej samej podstrony, więc kliknę w główny. Panel boczny ma więcej zakładek z którymi w wolnej chwili warto się zaznajomić :) Można też założyć konto na PP klikając w panelu głównym w opcję utworzenia konta. Jeśli nie edytowaliście adresu to po kliknięciu w którąkolwiek z dwóch opcji najpierw będziecie musieli te dane podać.

Następnie pojawia się krok najtrudniejszy*. Należy... zalogować się do konta PayPalI kliknąć w opcję połączenia kont.

Ta czynność otworzy nam okno z komunikatem, że aby dokończyć proces należy powrócić do naszego konta. Klikamy w przycisk i ebay sam nas tam przenosi :)
 
Teraz w zakładce Konto w panelu głównym zamiast opcji utworzenia konta PayPal/ połączenia kont powinno być małe podsumowanie:

Prawda, że proste? :)

*żartowałam, oczywiście :P
Share This Post :
Tags : , ,

6 komentarzy :

 1. Fajnie, ze dodajesz tego typu posty. Bardzo przydatne dla początkujących paypalowców ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. z ebaya jeszcze nie korzystałam, ale też może się przydać :D

  Ja w każdym razie dzięki Tobie działam na paypalu na BPS i nie tylko :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze Aliexpress mi został :D

   Usuń
  2. Tego jeszcze w ogóle nie poznałam.

   A przeglądałam ebaya i kurcze płytki są tańsze niż na BPS, więc chyba muszę pomyśleć nad tym serwisem :)

   Usuń

Bardzo cenię każdy komentarz od Was, daje mi to świadomość, że warto dla Was pisać! Dziękuje! :)
Drażnią mnie komentarze wklejane masowo na blogi o treści "fajny blog, obserwujemy? :*:):D" wiec zastanów sie 3 razy zanim wciśniesz ctrl+v. I tak wrzuce go do spamu
Anonimów poprosze o podpisywanie sie, nie lubie zwracac sie do kogoś bezosobowo :)


Obserwatorzy

Archiwum