WSPÓŁPRACA

Blog to dla mnie miejsce, w którym odpoczywam od szkoły, pracy i problemów. Blogosfera jest dla mnie również swego rodzaju oknem na świat kosmetyków, mody czy zdrowia. Jest to doskonałe miejsce na reklamę, która umożliwi nabywanie nowych klientów, wybicie się na rynku i promocję.

 W związku z częstymi pytaniami o zasady współpracy postanowiłam spisać te najważniejsze. Reszta to przy odrobinie dobrej woli kwestia dogadania się obu stron, a to nic trudnego :)

 1. Nie jestem robotem
Blog to pasja i przyjemność, a nie przykry obowiązek. Mam prywatne życie, pracę, szkołę. Sztywne ramy czasowe są okej w momencie, kiedy będę mieć świadomość, że się wyrobię. 7 dni na recenzję kremu? Nie, dziękuję. To za mało. Lubię jasno określony, sensowny, względnie elastyczny termin. Albo brak terminu, wszak nie testuję niczego przez rok.

2. Szanuj mój czas 
 Jeśli wysyłasz mi maila o treści "Witam, chcemy nawiązać z panią współpracę ale prosimy o szczegóły" to wiedz, że w większości przypadków muszę spędzić nad mailem kilka-kilkanaście minut. Sprawia to, że brak odpowiedzi jest nieco denerwujący. Jeśli nie jesteś zainteresowany to daj znać, zostawianie konwersacji niedokończonej uważam za brak szacunku. Jeśli masz inne, szczegółowe pytania to nie bój się ich zadać :) Ponadto, mimo utartego schematu nie obrażę się, jeśli zamiast Pan/Pani użyjesz mojego imienia (Dominika, Domi). Lubię oficjalne maile, ale i te napisane swobodnie chętnie czytam, bo to miła odskocznia :)

3. Nie traktuj mnie jak ciemną masę łykającą wszystko jak leci
Testery, próbki, produkty niepełnowymiarowe i inne tego typu atrakcje były fajne na początku, jak nie wiedziałam jak wygląda cała zabawa w (we?) współprace blogowe. Dziś wiem, że na podstawie 2ml nie ocenię kremu czy balsamu do ciała. Kreowanie wizerunku marki w blogosferze to stąpanie po kruchym lodzie. Owszem, na podstawie próbki 10 osób napiszę recenzję, ale 20 zdąży potraktować blogera jako mało wiarygodnego. Podejmuję się pisania recenzji produktów pełnowymiarowych, bo daje mi to możliwość stworzenia rzetelnej i przede wszystkim subiektywnej recenzji. Reklama na blogu jest odpłatna, chyba że współpracujemy na zasadzie barterowej.

4. Możliwe formy współpracy:
- testy produktów
- baner reklamowy
- organizowanie konkursów
- wpis sponsorowany na blogu lub/i facebooku
- inne


Jeżeli przebrnąłeś przez cały powyższy tekst, nie przeszkadza Ci że mieszkam w UK i w dalszym ciągu jesteś zainteresowany współpracą z moim blogiem, bądź masz jakieś pytania  skontaktuj się ze mną przez e-mail -
mirrorowisko@gmail.com albo dominikagalazka@gmail.com.

Żadnego maila nie zostawiam bez odpowiedzi, jednak nie zawsze mam możliwość odpisania w 15 minut po otrzymaniu wiadomości :)
Statystyki bloga na dzień 05/01/2015
Ilość obserwatorów: 1203Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Bardzo cenię każdy komentarz od Was, daje mi to świadomość, że warto dla Was pisać! Dziękuje! :)
Drażnią mnie komentarze wklejane masowo na blogi o treści "fajny blog, obserwujemy? :*:):D" wiec zastanów sie 3 razy zanim wciśniesz ctrl+v. I tak wrzuce go do spamu
Anonimów poprosze o podpisywanie sie, nie lubie zwracac sie do kogoś bezosobowo :)


Obserwatorzy

Archiwum